Osobnosti Wing Chun

Trénujeme s těmi nejlepšími

Níže uvádíme všechny mistry a významné osobnosti CST Wing Chun, se kterými se pravidelně stýkáme a trénujeme jak na seminářích, tak při našich tréninkových pobytech v zahraničí.

Všichni uvedení patří do „rodiny“ CST Wing Chun a každý s námi, svým specifickým způsobem vyplývajícím z jejich osobnosti a charakteru, sdílí svůj pohled, zkušenosti a metody, jak dosáhnout těch nejvyšších met v bojovém umění, kterému jsme všichni podlehli. To musíte zažít.

Mark Ho

Nejzkušenější instruktor ze SUNG Wing Chun, Sheffield, UK.

Mark Ho společně s Danielem Parrem a Johnatanem Jonesem začali s Wing Chun u mistra Williama Laie, jež je přímým studentem mistra Chu Shong Tina (CST). Díky němu měli možnost se seznámit s CST a pravidelně ho navštěvovat v Hong Kongu. Vzhledem k tomu, že Mark Ho ovládá kantonštinu na úrovni rodilého mluvčího, měli možnost si veškeré informace ověřit přímo u zdroje a vypracovat unikátní program, zachycující principy CST Wing Chun uchopitelně i pro západní lidi. Dnes již pravidelně pořádají každoroční akci, kde předávají tuto jedinečnou metodu i lidem z jiných linií. Jejich cíl je předat odkaz CST v jeho ryzí podobě.

Nima King

Asi nejvíc mediálně známá osobnost CST Wing Chun.

Po pětiletém intenzivním tréninku (8 hodin denně) v International Wing Chun Akademii Jima Funga v Austrálii měl možnost účastnit se semináře CST, kde mu sloužil jako figurant. Po neuvěřitelném zážitku jeho demonstrací se rozhodl odjet do Hong Kongu, dozvědět se více o této revoluční metodě, která propůjčovala starému mistru nezastavitelnou a enormní sílu. Z původních plánovaných dvou až třech měsíců se cesta protáhla na devět let, které Nima strávil každodenním mnohahodinovým tréninkem, zrovna když CST započal poslední fázi svého učení. V předávání odkazu CST pokračuje dodnes, vede se Sebastianem Sozou v Hong Kongu školu Mindful Wing Chun, pořádá semináře po celém Světě, natáčí výuková videa. Měli jsme možnost ho potkat na jeho semináři při našem tréninkovém pobytu v Hong Kongu, nebo na tréninku přímo v CST Alumni.

Alex Man

Přímý student velmistra Chu Shong Tina (CST)

Pravidelně ho navštěvujeme v Hong Kongu, kde se svou ženou Kitty vede školu a organizuje pravidelná otevřená setkání vnitřních stylů (většinou Wing Chun a Tai Chi) v prostorách místní polytechnické univerzity. Je znám pro svou veselou povahu a klukovskou zálibu v tradičních zbraních (má sbírku různých mečů a dlouhý tyčí, ze kterých se některé dají sotva zvednout). Alex má 35 let + zkušeností s metodou CST a pořádá semináře v Austrálii, Sheffieldu i v Praze.

Peter Wong

Hlavní instruktor CST Alumni.

Žije v Macau, učí CST Wing Chun v Macau a Hong Kongu.

40 let + zkušeností, přátelská povaha a žádná tajemství.

Jeho pražský seminář s Horace Chu byl nezapomenutelný zážitek.

Horace Chu

Syn velmistra Chu Shong Tina (CST), mistr Wing Chun

Vede po svém otci jeho školu CST Alumni v Hong Kongu, kde učí a předává odkaz CST. Kromě lekcí ve škole Alumni jezdí po Světě a pořádá semináře. Měli jsme možnost uspořádat několikadenní seminář jeho a Petera Wonga ve Wing Chun Praha, u příležitostí narozenin Sifu Dalibora Kuběny.

Nahoru